Çağrı Merkezi: 0537 574 35 46

Honda Nc700 S Hiflo Hava Filtresi

250,00 TL

Honda Nc700 S Hiflo Hava Filtresi HFA1715 . Ücretsiz Kargo. En İyi Fiyat.

Stok Kodu HFA1715
Marka HİFLO
Stok Durumu Son 1 Ürün
Gönderim Kargo Bedava
Tahmini Kargo Süresi 1-2 gün
Ürün Açıklaması

Honda Nc700 S Hiflo Hava Filtresi HFA1715 . Ücretsiz Kargo. En İyi Fiyat.

 

Ücretsiz Kargo En İyi Fiyat

 Hava Filtresi Nedir?

Motorlu taşıtlarda motorun çalışmasını sağlayan silindirlerin içine giren havayı temizleyen parçaya hava filtresi denir. motosiklet parça alanında da çok önemli olan hava filtresi, motorun çekiş gücüne dahi etki eder.

 

NEDEN SİZDEN ALAYIM?

- Adınıza faturalı sıfır ürünler ile güvenli alışveriş

- Tüm maillerinizi aynı gün cevaplayan mail hattımız

- Çok özel indirimler ve kampanyalar ile kolay ödeme

- Güvenle alışveriş yapabileceğiniz SSL teknolojisi

- 12 aya varan kredi kartına taksit seçenekleri

- Satış sonrası müşteri hizmetleri

- Tüm ürünlerde ücretsiz kargo

- Doğru ürün ve hızlı kargo

 

Hava Filtresi Bozulursa Ne Olur?

Hava filtresi motorun randımanlı çalışmasını sağlayan silindirlerin içine giren havayı temizlediği için motor çekiş gücü ve dolayısıyla motorun performansı konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Hava filtresi bozulursa ya da hava filtresi tıkanırsa motorun çekiş gücü zayıflar. Bu sefer de motor zorlanmaya başlar. Bu durum devam ederse motor arızası ortaya çıkar. Ayrıca motorun yakıt düzenini bozarak daha fazla yakıt tüketmesine neden olabilir.

Hava Filtresi Yakıt Tüketimine Nasıl Etki Eder?

Silindirler randımanlı çalışamayınca motor, yeterli çekiş gücüne erişmek için daha fazla kendini zorlar. Bu durumda zorlanan motor daha çok yakıt tüketir.

Hava Filtresi Nasıl Kontrol Edilir?

Motorunuzun hava filtresinin tıkalı olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Motorun yan tarafındaki hava filtre kutusundaki vidaları sökün. Ardından kutuyu kaldırın. Motor hava filtresini çıkarın ve gözle kontrol edin.

Hava Filtresini Değiştirmek mi, Yoksa Temizlemek mi Daha Mantıklı?

Genellikle motorlarda hata ya da arıza durumunda parça değişimi önerilir. aynı durum hava filtresinde de geçerlidir. Ne kadar iyi temizlenirse temizlensin eski hava filtreleri yenisi kadar verimli olmaz. Bu nedenle kullanıcıların mümkün olduğu kadar hava filtresini değiştirmesi önerilir. Ayrıca filtre temizliği sırasında hava filtresi deforme olabilir ya da bazı bölgeleri tam olarak temizlenemeyebilir. Bu nedenle görünüm itibarıyla temiz olsa bile istenen verimlilikte olmaz ve motora gereken seviyede hava girişi sağlanmaz.